Aurutõke

Soojustatud knstruktsioonid vajavad kaitset hoone sees tekkiva auru ja õhuniiskuse vastu. 

Ehituses kasutatakse mitmeid erinevaid aurutõkkematerjale. Kõige odavamad on paberi baasil, kus paber on lamineeritud kilega. Kõige kallim on foolium, mis on oma aurupidavuse andmetelt sarnane aknaklaasiga. Fooliumi valimisel tuleb arvastada seda, et õhuke foolium on mehhaaniliselt nõrk, seetõttu on fooliumarutõkke valmistajad lisanud sinna paberit, mis teeb toote odavaks ja hoiab õhukest fooliumit rebenemast. Paberi ja fooliumi baasil aurutõkkeid ei ole soovitav paigaldada niisketesse rumidesse, kuna paber mängib õhuniiskusega ja aurutõke võib selle käigus rebeneda. Samuti ei tohi fooliumit, mis on katmata kilega, kasutada kokkupuutel märja betooniga. Selline kooslus hävitab fooliumi väga kiiresti ja kogu konstruktsioon ei vasta enam ettenähtud tingimustele.

Kõige universaalsem aurutõke on kile, mida paksem see on, seda parem. Tavalise kile puhul tuleb arvestada sellega, et hapnikuga kokkupuutel kile vananeb kiiresti ja võib hävineda seinas isegi 20 aastaga. Seetõttu kasutatakse sertifitseeritud aurutõkkekiledel vananemiskindlust tõstvaid lisandeid, mille kasutamise kohta on tehtud "kolmhargi" kujuline märge tootel ja sinna juurde trükitud vastavus ehitusnormile. Vastavalt normidele on ette nähtud kile eluea garanti 50 aastat. Erinevatel tootjatel on erinevad aurutõkkekile brändid, kuigi oma sisult on nad samad. Näiteks Triofol, Isofol, Elephant skin, SFS.

Armeeritud kilede kasutamisel tuleb jälgida toote kaalu - mitu grammi kaalub kile m2 . Tavaliselt kaaluvad katuse aluskatted 70-90g/m2   mida väiksem kaal, seda odavama ja õhema tootega on tegu. Aurutõketeks kasutatakse armeeritud kilesid kaaluga alates 200g/m2 .

Erandiks on fooliumiga armeeritud kiled, kus tänu fooliumi suurele arutihedusele on kile m2 kaal väiksem.

Aurutõkkekilede hinnakirjale leiad siit.

 


Universaalne aurutőkkekile

  OÜ Kilekeskus
www.kilekeskus.ee